Adamczyk ma ogromny problem z dieselgate. Wszystko przez wywiad Kaczyńskiego dla Sieci

“Afera zaczyna się wtedy, gdy ktoś osiąga wielkie, nielegalne korzyści. Prawdziwa afera jest jednak wtedy, gdy władza na to nie reaguje.” – mówił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika Sieci. Problem w tym, że w ten sposób pogrążył ministra Adamczyka, który od trzech lat nie ma efektów walki z niemieckim koncernem w ramach tzw. dieselgate.

Koncern Volkswagen osiągnął wielkie, nielegalne korzyści, sprzedając samochody, które miały spełniać wszelkie normy ochrony środowiska. Miliardy euro, zaoszczędzone na niezamontowanych układach oczyszczania spalin, trafiły do Niemiec. Jednak polskie władze na to nie zareagowały – a wręcz zignorowały – wynika z informacji dostępnych na ten temat na forach posiadaczy niemieckich marek.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Minister Adamczyk ma więc teraz nie lada problem – bo słowa Kaczyńskiego będą mu regularne przypominane za każdym razem, gdy będzie mowa o zaniechaniach w pracy rządu.