TVP sięga po retorykę Putina do swojej obrony. „Taki sondaż można kupić w każdym sklepie z sondażami”

Nowogrodzka prawda.

– Taki sondaż można kupić w każdym sklepie z sondażami – ocenił nieprzychylne dla rzetelności TVP badanie Piotr Gursztyn, dyrektor ds. komunikacji Telewizji Polskiej. Chodzi o badanie przeprowadzone przez IBRIS, a które to wydrukowała „Rzeczpospolita”. Po publikacji wyników badania rządowe media zaatakowały redaktora naczelnego dziennika i jego rodzinę.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ciekawym jest fakt, że Gursztyn sam w przeszłości pracował w „Rzeczpospolitej”, gdy współwłaścicielem dziennika był skarb państwa, a w redakcji zatrudnieni przyjaciele i rodziny polityków PiS. Zwrot, którym posłużył się pracownik TVP to z kolei parafraza słów prezydenta Rosji Władimir Putin z 2014 roku. Oskarżany wówczas o wspieranie separatystów na Ukrainie Putin rzucił na konferencji: – Takie mundury można kupić w każdym sklepie.

Źródło: wPolityce / RMF