Kolejny izraelski minister oskarża Polaków. „Wielu Polaków uczestniczyło w mordowaniu Żydów”

Jerozolima kontra Warszawa.

– Wielu Polaków uczestniczyło w mordowaniu Żydów. (…) Nie możemy pozwolić, aby ktokolwiek dokonywał rewizji historii, to nie jest sposób na budowanie relacji. (…) Musimy zmierzyć się z rzeczywistością, że oni (Polacy) byli ofiarami, ale wcale nie tak mała liczba (Polaków) była zaangażowana w antysemityzm – powiedział minister edukacji Izraela Naftali Bennett.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Bennett to kolejny, po szefie MSZ, izraelski minister, który w ostatnim czasie oskarżył Polaków o współpracę z Niemcami przy mordowaniu Żydów. Wcześniej izraelskie media cytowały słowa premiera Benjamina Netanjahu w Warszawie, który miał stwierdzić, iż „Polacy współdziałali z nazistami przy Holokauście”. W efekcie burzy wokół słów Netanjahu i szefa MSZ Israela Katza premier Mateusz Morawiecki zrezygnował z wyjazdu do Izraela na szczyt Grupy Wyszehradzkiej.

Źródło: Rzeczpospolita