Jak informowaliśmy wczoraj, znany dziennikarz, Jan Piński, przygotowuje książkę o ważnym polityku PiS, który był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Ujawnił on właśnie fragment pisma, które otrzymał na temat polityka z IPN. Wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z kolejną aferą o ogromnej sile rażenia. Część dokumentów bowiem zniszczono ale część poszła do zbioru zastrzeżonego. Dokumenty wskazują, że polityk miał konkretne zadanie kontrolowania pewnej części opozycji, aby zapewnić osłonę rozmowom okrągłego stołu – ujawnił Piński.

A wokół PiS i jego kluczowych polityków pojawia się coraz więcej pytań. Jaką rolę pełniła naprawdę „pani Basia”, sekretarka Kaczyńskiego? Dlaczego pracowała wcześniej dla wojskowych związanych z poprzednim ustrojem, blisko Wojciecha Jaruzelskiego? Jak bardzo musiała być zaufaną osobą, skoro miała dostęp do najwyższych osób w PRL? Kim tak naprawdę był Kazimierz Kujda, jeden z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego? Jaką rolę pełni Adam Glapiński, że nie został odwołany z funkcji prezesa NBP, mimo ujawnienia gigantycznego skandalu z zarobkami jego dwóch najbliższych współpracowniczek?

Reklamy

I wreszcie kim tak naprawdę jest sam Jarosław Kaczyński i jaką rolę pełni w jego otoczeniu ksiądz Sawicz, dysponujący milionowymi nieruchomościami?

Poprzedni artykułGwiazdor TVP dostał pozew. Sugerował dziennikarzowi, iż jest hitlerowskim kolaborantem
Następny artykułWiemy, dlaczego Zalewska chce uciec. W tle pozew miast za kilkaset milionów!