Międzynarodowe śledztwo.

– Jako pełnomocnicy pokrzywdzonego Geralda Birgfellnera wykorzystamy wszystkie dostępne środki prawne (szczególnie te, które pozwalają na sądową kontrolę decyzji prokuratury), aby doprowadzić do wszczęcia postępowania w tej sprawie. Jednakże już obecnie przystępujemy do przygotowania analogicznego wniosku o ściganie sprawców oszustwa do prokuratury w Austrii. Zgodnie z austriackim prawem jest możliwe ściganie przestępstwa oszustwa popełnionego na szkodę obywateli i podmiotów austriackich popełnionych na terenie innych krajów. Brak wszczęcia postępowania w niniejszej sprawie w Polsce zmusi naszego klienta do skorzystania z tej możliwości – poinformowali mec. Jacek Dubois i mec. Roman Giertych, adwokaci Geralda Birgfellnera.

– Skoro polska prokuratura zajmuje się obroną osób, których dotyczy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, to oznacza że w naszym kraju nie ma obecnie organu państwa zdolnego skutecznie wykonywać zadania śledcze w odniesieniu do osób wysoko postawionych w partii rządzącej. (…) Wraz z kolejnymi dziesiątkami godzin przesłuchań pana Geralda Birgfellnera mieliśmy okazję obserwować na własne oczy patologię jaką jest prokuratura poddana pod władzę partii rządzącej. Powtarzanie pytań, pytania sugerujące w obronie Jarosława Kaczyńskiego, uchylanie pytań, które miały uściślić udział Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tzw. koperty, próba namawiania świadka do zmiany zeznań niekorzystnych dla Jarosława Kaczyńskiego, zastraszanie świadka za pomocą trzech funkcjonariuszy służb skarbowych, przekraczanie terminów określonych w kpk, aby uniemożliwić sądową kontrolę decyzji prokuratorskich, próba przerzucania na pokrzywdzonego kosztów finansowych postępowania, wymyślanie kolejnych pretekstów do przesłuchań, karanie świadka grzywnami za brak obecności na usprawiedliwionych przez niego terminach zeznań, to wszystko składa się na jeden obraz: prokuratura zamieniła się w komitet obrony Jarosława Kaczyńskiego – dodali adwokaci.

Źródło: Facebook / Roman Giertych

29
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
JakoOnemiArturAndrzejArek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

W Polsce, gdzie prokuratura jest tak bardzo upolityczniona nie ma szans na rzetelne wyjaśnienie tzw.afery srebrnej. Żaden z prokuratorów podległych mgr. Ziobrze nie odważy się chociażby wezwać na przesłuchanie Kaczyńskiego. Bardzo wyrażnie widać to w krętactwach prokuratury w tej sprawie i wypowiedziach wszystkich polityków PiS, którzy stoją murem za swym prezesem. Uważam, że przekazanie tej sprawy prokuraturze austriackiej daje duże szanse wyjaśnienia tej sprawy.

Danuta
Gość
Danuta

Zgadzam się to jedyne rozwiązanie

Zbigniew
Gość
Zbigniew

To jedyna droga.

JakoOn
Gość
JakoOn

Prokuratura austryjacka nie jest właściwa dla miejsca popełnienia przestępstwa. Zapewne po przesłuchaniu świadków skieruje sprawę do Polski i do właściwej prokuratury.

Jan
Gość
Jan

Czas najwyższy przenieść sprawę Kaczyńskiego do Austrii bo w Polsce Ziobro nie dopuści do wszczęcia śledztwa przeciwko „góru ” PiS.To jest jedyne rozsądne rozwiązanie aby rozliczyć ten mafijny układ władzy i pseudo wymiaru sprawiedliwosci. Brawo mecenasi działajcie macie nasze ogromne poparcie.!!!

jerzy
Gość
jerzy

to to kaczynski jest umoczony w gownie po same uszy – jak sie nie stawi na wezwanie tej austriackiej prokuratury to wystawia za nim ENA – europejski nakaz aresztowania – bedzie sie dzialo

Andrzej
Gość
Andrzej

Jak kaczor się nie podda Austria wypowie wojnę Polsce.

joanna
Gość
joanna

POPIERAM

Jerzy
Gość
Jerzy

Sluszna decyzja

W-k
Gość
W-k

Brawo Wy brawo My. Dewiza Ziobry – Sąd Sądem ale sprawiedliwość musi być po stronie Prezesa.

Maria
Gość
Maria

SUPER bardzo dobrze panie Gertych.
Jezeli w Polsce prawo nie jest dla wszystkich to trzeba oddac prezesa pod Sad w Austrii.
Cale postepowanie dotychczas w tej sprawie nie jest w porzadku bo jest jednostronne na rzecz Jarka. To juz smierdzi kumplostwem zamiast sprawiedliwoscia jak w PRL-u😱😱🤮🤮🤮

Kaja
Gość
Kaja

Gdzie uda się najjaśniejszy deweloper IV Rzeczpospolitej , kiedy wydadzą za nim europejski nakaz aresztowania ? Na wschód ?

Wlodzimierz
Gość
Wlodzimierz

Tak to działa pamiętam dobrze czasy komuny cytat:Dajcie mi faceta A ja już znajdę paragraf na niego to samo jest dzisiaj. Wielki Pan Ziobro chciał zniszczyć lekarza A co zrobił Sad Najwyższy sawickiwlode

Piotr
Gość
Piotr

A jakie szanse mialby zwykly Kowalski w sytuacji biznesmena?

Szok
Gość
Szok

polska prokuratura i polskie sądy niedługo będą tak niewiarygodne, że swoje sprawy będziemy rozstrzygać w sądach europejskich

ZLY
Gość
ZLY

PRZYSZSZŁE STOŁKI pisu nie w Brukseli ale stołki na Rakowieckiej …

Arek
Gość
Arek

Przecież najwyższe Władze RP (prezydent i premier) już się wypowiedzieli na temat kryształowej uczciwości obywatela Jarosława K.
Jak trzeba będzie to nawet sejm podejmie stosowną uchwałę.
Wypowiedź sądu jest tu kompletnie niepotrzebna 🙂

pozdrawiam

Michał Augustowski
Gość
Michał Augustowski

I nareszcie odbiorą się J. K. do kupra. Najwyższa pora !!!

Zep
Gość
Zep

Nareszcie zaraz trzeba było tam załatwiać sprawę a nie z tą sitwą bandycką

Dag
Gość
Dag

Super! Uwielbiam Pana , Mecenasie Giertych . Nareszcie skonczy sie tupanie nóżką. Nie można bezkarnie ludziom grać na nosie panie 🦆

Jozia
Gość
Jozia

No nareszcie ktoś się za niego wezmie

jadoga
Gość
jadoga

Ministrowi Z nadarzyła się okazja żeby odegrać się za wcześniejsze upokorzenia ze strony pana K. Widać honor nie jet najmocniejszą stroną pana ministra.

Jakub
Gość
Jakub

K…..wkońcu ktoś coś z tym robi,tylko dla czego tak puźno,i tylko patrzeć jak Żagania innych

Artur
Gość
Artur

Jechać z karakanem. Bez litości

emi
Gość
emi

w koncu dobiora sie do kaczki

Arek
Gość
Arek

Nie wierzę żeby to coś zmieniło, jeżeli nawet sąd w Austrii stwierdzi, że Kaczyński jest winny to żeby dobrać mu się do tyłka musiałby wyjechać z Polski w podróż np. dyplomatyczna, a tak nie będzie. Jeżeli nawet w sprawę włączy się UE to i tak na pierwszy ogień pójdą do odstrzału pionki. To jest podobny problem jaki UE ma z agresją Putina, który zabija ludzi. W takich przypadkach przydałby się agent 007, ale to tylko w filmach

Krzysztof
Gość
Krzysztof

A ta firma tego Austriaka to gdzie jest zarejestrowana?I kogo sprawa dotyczy? Każdy wie,że to sprawa między jedną a drugą firmą, nie między Kaczyńskim i Birgfellnerem.A zatem Kaczyński nic nie ma do tej sprawy. Giertych POlityczny jedynie temat grzeje.

Arek
Gość
Arek

Firmy same ze sobą nie rozmawiają – robią to ludzi, ich przedstawiciele. Za takiego podawał się Kaczyński przez co wierząca mu osoba doprowadzona została do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (art. 286 kk).

Ewa
Gość
Ewa

Nawet gdy dotyczy sprawa obu firm to nimi nie zarzadzaja krasnoludki!