Amerykanie znowu przeczołgali Kaczyńskiego. Te sklepy mogą być czynne we wszystkie niedziele

kaczynski

Wygrane z Państwową Inspekcję Pracy.

Sklepy Żabka mogą być czynne we wszystkie niedziele – to decyzja sądów, przed którymi spotkali się franczyzobiorcy z Państwową Inspekcję Pracy. Żabka Polska (amerykański CVC Capital Partners) nie ukrywa zadowolenia taką decyzją. Amerykańska sieć (sklepy działają pod marką Żabka i Freshmarket) współpracuje z Pocztą Polską i DHL, i posiada status placówek pocztowych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Inspektorzy PIP od zeszłego roku próbowali walczyć z Amerykanami. Pozwanych zostało aż 148 franczyzobiorców. – We wszystkich sprawach, w których franczyzobiorcy skutecznie złożyli sprzeciwy od wyroków nakazowych, sądy zdecydowały o umorzeniu postępowań i uniewinniły franczyzobiorców – poinformowało biuro prasowe Żabki, dodając, że w niektórych przypadkach sądy w ogóle odmawiały podjęcia postępowania.

Państwowa Inspekcja Pracy nie chciała komentować orzeczeń.

Źródło: Gazeta Wyborcza / Wirtualne Media