23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSZłe wieści dla Kaczyńskiego. Polacy dobrze oceniają Unię Europejską

Złe wieści dla Kaczyńskiego. Polacy dobrze oceniają Unię Europejską [Sondaż]

Zaskakujące wyniki.

Instytut Pew Research Center opublikował tegoroczne wyniki badania dot. oceny Unii Europejskiej przez obywateli 10 państw. Oprócz Polaków w badaniu brali udział obywatele Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Francji, Szwecji, Włoch, Węgier, Wielkiej Brytanii i Grecji. Polacy wypadli na największych entuzjastów Unii. Pozytywnie o Unii Europejskiej wypowiedziało się aż 72 proc. respondentów, przy średniej 62 proc.

Reklamy

– Polacy są najbardziej ze wszystkich zadowoleni z poprawy ich standardów życiowych w ostatnim dwudziestoleciu – uważa tak 68 procent badanych, przy średniej 31 procent. 59 procent Polaków wierzy, że ich dzieciom będzie się lepiej powodziło – znów największy odsetek wśród badanych krajów – podsumowuje wyniki Pew Research Center Michał Broniatowski z „Politico”.

Co ciekawe – w porównaniu do badania z 2010 roku tegoroczny wynik euroentuzjastów to wzrost aż o 10 punktów procentowych. – Większość Europejczyków (średnia w 10 badanych krajach to 58 procent) sądzi, że ich dzieci w przyszłości będą w gorszej sytuacji finansowej, niż oni dziś – wyjątek stanowi Polska, gdzie 59 procent badanych jest przekonanych, że kolejne pokolenie czekają lata dobrobytu – zauważa Broniatowski.

Źródło: Onet / Politico

Musisz o tym wiedzieć!