Gigantyczna mistyfikacja dotycząca polskiej gospodarki! Chodzi o dane o wymianie handlowej

Niemcy mają 8,1 miliarda euro nadwyżki handlowej z Polską. Oznacza to, że kraj ten wyeksportował do Polski więcej towarów, niż z Polski kupił – podaje niemiecki urząd statystyczny. Jednak według polskiego GUS, sytuacja jest odwrotna – to Polska sprzedała więcej towarów do Niemiec. Jakich?

Mamy do czynienia z gigantyczną mistyfikacją, dotyczącą danych z polskiej gospodarki – oceniają komentarzy. I trudno im się dziwić. Polska importuje ogromne ilości towarów, w tym bardzo drogich produktów oraz technologii. Przykładem takiego importu są między innymi niemieckie samochody, które z taką lubością kupuje między innymi polski rząd. Kupuje też niemiecki prąd, bo Polska importuje ponad 10% energii, którą zużywamy w kraju. Mówimy więc o potężnych wydatkach.

Reklamy

GUS podaje jednak, że Polska nie ma deficytu handlowego, ale aż 11 miliardów nadwyżki z Niemcami. Skąd ten urzędowy optymizm? Być może odpowiedzią są wybory. GUS nie mówi jednak, co takiego o ogromnej wartości eksportuje Polska. A może urzędników – przecież oni są bezcenni?!

źródło: Money.pl