Wyznawcy kultu smoleńskiego a także zwykli mieszkańcy i turyści, którzy chcieli dzisiaj obejrzeć pomnik smoleński w stolicy, musieli być w szoku, gdy zobaczyli taki obrazek. Pomnik smoleński została aresztowany. Ma też zakaz odwiedzin, nie wolno się do niego zbliżać na bliżej niż 20 metrów. To ograniczenie wolności pomnika niefortunnie zbiegło się ze słowami prezesa PiS o tym, że chce dać wolność wszystkim. Najwyraźniej pomnikom nie.

Swoją drogą barierki, zakazy i ograniczenia wolności staną się chyba symbolem tej smutnej władzy. Zaczęło się od grodzenia Sejmu, potem Krakowskiego Przedmieścia w czasie smoleńskich wieców PiS, teraz nawet pomnik smoleński zyskał swoje własne barierkowe więzienie. Państwo zakazów, zamordyzmu i bylejakości – tak to wygląda w oczach wielu Polaków dzisiaj.

Reklamy

fot. Twitter

Poprzedni artykułLudowcy przejmują inicjatywę w eurowyborach. Europa w konstytucji, obniżka podatków dla firm, lepsza edukacja, 35-godzinny tydzień pracy.
Następny artykułKonwencja PiS tak nudna i mało ważna, że nawet ich własne media mało o niej piszą a internet śmieje się z Kaczyńskiego