Konfederacja kontra PiS. Prawica nie zgadza się, by Morawiecki zapłacił 230 mld złotych roszczeń

Burza wokół roszczeń.

– Można to interpretować na dwa sposoby. Jeden dla PiS bardziej „uprzejmy”, a drugi mniej „uprzejmy”. Ten mniej uprzejmy to taki, że pełnią oni funkcję izraelskiej agentury. (…) A bardziej uprzejmy to taki, że ze względu na swoje zakompleksienie lub głupotę zachowują się tak jak zachowują – ocenił postawę PiS wobec kwestii roszczeń Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika „Najwyższy Czas!”, blisko związany z Konfederacją Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Konfederacja od dłuższego czasu zarzuca PiS, że unika tematu roszczeń żydowskich. Temat powrócił przy okazji szczytu w Warszawie i wypowiedzi polityków i dziennikarzy ze Stanów Zjednoczonych i Izraela. W 2015 roku portal Money.pl informował, że Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego oszacowała wartość roszczeń wobec Polski na 230 mld złotych.

Źródło: wRealu24 / Money.pl