Musimy zabezpieczyć Polskę przed Polexitem, który może nastąpić, jeśli do władzy ponownie dojdą nieodpowiedzialni populiści. Wyjście z Europy byłoby dla naszego kraju wielką tragedią. Dlatego powinniśmy wpisać obecności Polski w Unii Europejskiej do konstytucji – proponują ludowcy. „Żeby wprowadzić w Polsce euro, trzeba zmienić Konstytucję, dlatego dyskusja o euro nie ma sensu. Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponowało wpisanie do Konstytucji zapisu o członkostwie w Unii Europejskiej” – mówiła Urszula Pasławska w TVP Info.

Wyjście Polski z Unii Europejskiej oznaczałoby ogromne straty m.in. dla rolników:

Reklamy

„Nie mogę się zgodzić na to, by polska wieś straciła 3 miliardy euro rocznie. Tyle dzisiaj dostaje z Brukseli, a ja chcę doprowadzić do tego, by mogła dostać znacznie więcej.” – dodała Pasławska.

Krytykowała też posłów PiS, którzy głosowali przeciwko korzystnym dla Polaków rozwiązaniami:

„Nie ma też mojej zgody na to, by Polacy w sklepach wciąż kupowali żywność gorszej jakości niż na przykład Niemcy – tak samo opakowaną, ale o innym składzie. A przecież właśnie za takim wariantem głosowali w Brukseli europosłowie PiS. Tak właśnie w praktyce PiS „dba” o Polaków w Europarlamencie” – podsumowała Pasławska.

źródło: TVP.info / Facebook

Poprzedni artykułTo dowód na szukanie haków przez służby PiS. Ujawniono pismo prokuratury
Następny artykułDuży sukces zbiórki dla nauczycieli. Polacy masowo popierają protest w oświacie