26 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieZabezpieczmy Polaków przed Polexitem. Europejska ofensywa ludowców trwa

Zabezpieczmy Polaków przed Polexitem. Europejska ofensywa ludowców trwa

Musimy zabezpieczyć Polskę przed Polexitem, który może nastąpić, jeśli do władzy ponownie dojdą nieodpowiedzialni populiści. Wyjście z Europy byłoby dla naszego kraju wielką tragedią. Dlatego powinniśmy wpisać obecności Polski w Unii Europejskiej do konstytucji – proponują ludowcy. „Żeby wprowadzić w Polsce euro, trzeba zmienić Konstytucję, dlatego dyskusja o euro nie ma sensu. Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponowało wpisanie do Konstytucji zapisu o członkostwie w Unii Europejskiej” – mówiła Urszula Pasławska w TVP Info.

Wyjście Polski z Unii Europejskiej oznaczałoby ogromne straty m.in. dla rolników:

Reklamy

„Nie mogę się zgodzić na to, by polska wieś straciła 3 miliardy euro rocznie. Tyle dzisiaj dostaje z Brukseli, a ja chcę doprowadzić do tego, by mogła dostać znacznie więcej.” – dodała Pasławska.

Krytykowała też posłów PiS, którzy głosowali przeciwko korzystnym dla Polaków rozwiązaniami:

„Nie ma też mojej zgody na to, by Polacy w sklepach wciąż kupowali żywność gorszej jakości niż na przykład Niemcy – tak samo opakowaną, ale o innym składzie. A przecież właśnie za takim wariantem głosowali w Brukseli europosłowie PiS. Tak właśnie w praktyce PiS „dba” o Polaków w Europarlamencie” – podsumowała Pasławska.

źródło: TVP.info / Facebook

Musisz o tym wiedzieć!