„W hiszpańskim więzieniu gnije człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły.” – pisze Marek Falenta, którego działania doprowadziły do upadku rządu PO/.

Falenta ma zamiar być świadkiem koronnym. „Oczywiście Zbigniew Ziobro mi tego statusu nie przyzna. Musiałby być katem własnej formacji”. „Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?”. Falenta ujawnia, że do organizacji nagrywania namawiał go Stanisław Kostrzewski, doradca Kaczyńskiego. Na listu Falenta zapewnia, że może przekazać kolejną kopię nagrań, i dodaje, że wielu nie upubliczniono, w tym rozmowy Mateusza Morawieckiego z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą. To już wyraźna groźba, skierowana pod adresem wiceprezesa PIS.

Czy ujawnienie listu jest próbą „przegrzania” tematu przed wybuchem kolejnej afery czy po prostu kolejną odsłoną walki o władzę? Nie jest wcale wykluczone, że Falenta przez kogoś w Polsce wypuści jakąś taśmę, która uderzy w PiS ze zdwojoną siłą. Samo ujawnienie faktu, że Kostrzewski, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, były członek PZPR, wieloletni skarbnik PiS, autor programu PiS, zlecał nagrania ma już ogromny ciężar i obciąża układ władzy.

Zapowiada się gorące lato w polityce.

Źródło: Rzeczspospolita

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Punkt widzenia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Punkt widzenia
Gość
Punkt widzenia

Jak świat światem wiemy, że intrygi, spiski, judzenie, wszystko to z czasem obraca się przeciw nam.
Polityka to nie sklep i nie możemy kupic sobie poparcia, polityka, zbrodniarza, bo przyjdzie taki cas, że musimy zbyt dużo zapłacić.
Dziś prawicowcy w Polsce kupują elektorat, ale kasa się już wyczerpuje i już niedługo historia zatoczy krąg i tak jak za czasów Gierka Polacy będą wkurwieni …