Jeden z najbardziej lubianych i popularnych liderów partyjnych, zapytany na konferencji prasowej jaką decyzję podejmą ludowcy w sprawie startu w wyborach do Sejmu i Senatu powiedział jasno i zdecydowanie, że opozycja ma szansę wygrać z PiS. I zaproponował utworzenie bloku chadeckiego razem z szerokimi środowiskami prawicowymi.

“My składamy jasną propozycję dla Polaków – Koalicja Polska, czyli gromadzenie wokół PSL wszystkich środowisk, które podpisują się ideowo pod naszym programem.”
– powiedział Kosiniak-Kamysz.

Polskie Stronnictwo Ludowe w swoim programie opowiada się za “Polską zdefiniowaną w preambule konstytucji – Polską dla wszystkich, dla tych wierzących w Boga – którzy z wiary czerpią te najważniejsze wartości, jak: dobro, prawda, piękno i sprawiedliwości – jak i niewierzących oraz poszukujących tych wartości w innych źródłach, ale chcących budować Polskę opartą o: zasadę pomocniczości, wspierania siebie nawzajem, zasadę solidaryzmu społecznego oraz społeczną gospodarkę rynkową”

Reklamy

“To są przesłania ideowe tradycji i wartości, szacunku dla korzeni chrześcijańskich.”
– mówił Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz podkreślał na konferencji, że wśród propozycji programu ludowców znajdują się m.in. emerytura bez podatku, lekkie cyfrowe tornistry, czysta Polska i postawianie na odnawialne źródła energii oraz darmowe szczepienia i darmowe leki dla dzieci. Prezes PSL podkreślał, że jego partia jest otwarta na rozmowę z każdym, kto podziela wartości i propozycje programowe ludowców.

Władysław Kosiniak-Kamysz bardzo mocno i zdecydowanie podkreślał, że opozycja jest w stanie wygrać z PiS:

“Uważam, że opozycja ma szansę wygrać z PiS w dwóch blokach: lewicowo-liberalnym i centrowo-chrześcijańskim, ten drugi będzie tworzyć PSL” – mówił na konferencji. Podkreślał, że Koalicja Polska to bardzo ważna propozycja, której oczekują Polacy, z bardzo dobrym programiem, która ma wspólnotę celu, wartości i programu.

Kosiniak-Kamysz bardzo mocno podkreślał, że PiS „nie podziela wartości demokratycznego państwa prawa i dlatego ludowcy nie będą z tym ugrupowaniem rozmawiać ani współpracować.

Według ludowców PiS postawił się poza marginesem demokratycznej polityki.

Poprzedni artykułZ komisji Amber Gold na listę wyborczą PiS? Poseł Rzymkowski na liście „zdrajców” Kukiza
Następny artykułTo będzie koniec wolności słowa w Polsce? Gowin zdradził plany PiS: nacjonalizacja mediów.