Dariusz Piontkowski ma fatalny początek swojego urzędowania na stanowisku ministra edukacji. Anna Zalewska pozostawiła po sobie chaos, wściekłych nauczycieli, zniszczone gimnazja i kumulację dwóch roczników, które trafią do szkół we wrześniu. W wielu miastach uczniowie przeżywają dramat, bo nie mogą dostać się do wymarzonych szkół. Zamiast ratować sytuację, minister postanowił zorganizować ustawkę.

W pokazówce wzięli udział samorządowcy z PiS. Niezbyt pewni siebie opowiadali, że u nich problemów nie ma, świat jest wspaniały a edukacja cudownie się rozwija. Problem w tym, że nawet jeśli mówili prawdę, to nie zmienia to obrazu sytuacji, która w oświacie jest dramatyczna a chwalenie podwójnego rocznika to już nawet nie głupota a wyraz pogardy wobec rodziców. I te wybrane jednostkowe przykłady samorządowców PiS nikogo nie przekojnają.

Reklamy

W ustawce Piontkowskiego nie pojawił się przecież żaden prezydent z miasta, które mają największe problemy przez zmiany wprowadzone przez PiS. Mówimy o tysiącach miejsc dla licealistów, których brakuje w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Gdańsku, Poznaniu i wielu innych ośrodkach. Problemy są też w małych miasteczkach a skala zatrważająca.

Dlatego metoda “tam gdzie Pis jest dobrze”, którą wymyślili pisowscy propagandziści, kompletnie nie działa. Internauci nie zostawiają więc suchej nitki na Piontkowskim, pisząc o ustawce: “Typowa pisowska ustawka. PiS. Sami ze sobą rozmawiają, chwalą się, poklepują po ramieniu i podpisują porozumienia. Taki PRL bis.” – napisał jeden z komentatorów.

“Normalny PRL i piewcy jedynej słusznej partii. Zaraz się okaże że zadłużyli kasy miejskie na kolosalne pieniądze i będą wchodzili komisarze” – dodała kolejna osoba.

“Czyli cała wina leży po stronie dzieci, bo do lepszych szkół im się zachciało pójść.” – ironizował internauta.

Przypomniano też fragmenty filmu MiŚ:

 

 

Poprzedni artykułKasta PiS. Złapali posła jak rozmawia przez komórkę w czasie jazdy, ale mandatu mu nie chcą dać
Następny artykułTak Rabiej zaorał kampanię pisowską wyborczą Kalety w Warszawie. “Panowie, przestańcie wreszcie sprowadzać te śmieci”