Takich kolejek nie było chyba jeszcze nigdy. Coraz więcej ludzi chce wyjechać z Polski. Tak wygląda prawdziwa strona „raju”, który funduje Polakom ekipa z Nowogrodzkiej. Emigracja, w tym taka w jedną stronę, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Niedługo w niektórych miastach i miasteczkach nie będzie ani jednego Polaka. Przykładem masowej emigracji jest podkarpackie, gdzie od wielu lat rządzi PiS. Całe miejscowości się wyludniły i stoją puste lub mieszka tam kilka osób.

Polacy uciekają masowo między innymi do Kanady. I nie ma znaczenia wykształcenie – wyjeżdżają zarówno osoby szukające prostych zawodów jak i programiści. Na grupie emigracyjnej na Facebooku panuje rekordowy ruch, bo tysiące osób szuka porad, związanych z wyjazdem. Wielu z nich decyduje się na wyjazd nielegalny, bez wizy.

Co powoduje, że uciekają z naszego kraju? Biurokracja, wysokie podatki, wszechwładza urzędników, niskie płace i brak perspektyw. W ocenie wielu osób zjawisko to nasila się, pomimo przekazu partyjnej telewizji, że w Polsce panuje raj. Mało kto jednak w to wierzy. Wyjeżdżają głównie młodzi, aktywni zawodowo ludzie. I to wielki problem dla Polski.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BasiaandrzejMirosławStanisławBozena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andrzej
Gość
andrzej

Byłem, widzialem…wróciłem. Ameryka nie dla każdego. Wrażliwi ludzie nie mają co tam szukać. W tym” raju” trzeba niezle zakasać rękawy. New York to tylko wysokie domy, to nie filmy z Holywood…ile Polaków z marzeniami śpi na ulicach!. W Stanach musisz być twardy jak skała…to nie polska sielanka….i ta polska „życzliwość” kuzynów z Podlasia- toz to siok! -cytując Samych Swoich. Ameryka była wielka w latach 80..ten mit sie skończył…trzeba sie tam urodzić zeby korzystać z Piękna i Dobrobytu……od siebie samego nigdzie nie uciekniesz!!….powodzenia kochani…tam jest skarb gdzie sece twoje…

Bozena
Gość
Bozena

Z tego dobrobytu pisowskiego ludzie migrują za chlebem

Stanisław
Gość
Stanisław

Oni przynajmniej mogą wyjechać. Za mojej młodości też mi się wiele rzeczy nie podobało, ale dopiero za rządów Gierka co niektóry dostali paszporty. Wyjeżdżają, wracają to każdego przemyślana sprawa. Przynajmniej nie są uwiązani jak my dawniej.

Basia
Gość
Basia

Pieniądze iwygody kosztem zdrowia o nie!!!!!

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

O to jak wygląda „WŁADZA”PRAWICY.Tak się nie rządzi w XXI w.W krajach DEMOKRACJI OBYWATELSKIEJ,nie polega na możliwości dostępu do URN wyborczych.Ta cała demokracja w Polsce,to wyjątkowa FIKCJA. System nakazowy i zakazowy,eliminuje system SAMORZĄDNEGO ZARZĄDZANIA.Co na dziś,też jest fikcją,bo zarządzanie SAMORZĄDOWE,to nic innego,jak narzucanie woli rządzących mieszkańcom GMIN.Czyli,ten kto obejmuje władzę w RZĄDZIE CZY W GMINIE,robi co chce. Wszystkie zła,biorą się z tond,że mamy idiotyczne w dużej mierze SPOŁECZEŃSTWO.Tak jest od zarania.Przysłowie mówi,że „JEDNA JASKÓŁKA NIE CZYNI WIOSNY”.Nawet wielkie UMYSŁY,mają problem ogarnąć,tą polską HAŁASTRĘ,która myśli o sobie,mając za nic rozwój we wszystkich dziedzinach życia PAŃSTWA. W Polsce wystarczy zrobić,coś złego i… Czytaj więcej »

Mirosław
Gość
Mirosław

Mądrzy Polacy nie chcą spłacać 500+ ….