“Jestem po rozmowie z przewodniczacą PO w łódzkim, panią prezydent Hanną Zdanowską.  Zawarliśmy wstępne porozumienie, że w województwie łódzkim nie będziemy wystawiać przeciw sobie kandydatów do Senatu. Do Sejmu PSL tworzy listę Koalicja Polska a listę kandydatów mamy gotową w 99%” – poinformował Dariusz Klimczak z ugrupowania ludowców.

Dialog i porozumienie to najlepszy sposób na budowę lepszej Polski, pozbawionej agresji politycznej. Rozmowy ludowców i PO pokazują, że możliwe jest wspólne działanie, ponad podziałami i partyjnymi interesami.

Reklamy

W ten sposób ziszcza się też czarny sen Kaczyńskiego, który najbardziej obawia się scenariusza wielu przeciwników. Jego partia jest wewnętrznie bardzo podzielona, bo kanapowe partyjki Gowina i Ziobry zgarnęły ogromną część z miejsc, rzucając się na wszystkie możliwe stanowiska, co wywołało wściekłość wśród działaczy PiS.

Porozumienie, które budują ludowcy, pokazuje również jak demokratyczna i transparentna jest polityka Władysława Kosiniaka-Kamysza, który potrafi na poziomie lokalnym znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wyborów, bez odwoływania się do odgórnych i narzuconych ustaleń. To bardzo ważne, bo w PiS panuje z kolei system najbardziej odległy od demokratycznego jak można sobie to wyobrazić.

Poprzedni artykułZ „Rzeczpospolitej” zniknął krytyczny komentarz o TVP. Nadzorujący felietony dziennikarz wpłacał pieniądze na kampanię PiS
Następny artykułStrefa wolna od rozumu. Polacy wyśmiewają marną prowokację Gapola z naklejkami