Szokująca wypowiedź.

Andrzej Gwiazda, były kandydat PiS na senatora, a następnie członek Kapituły Orderu Orła Białego z nominacji Andrzeja Dudy odniósł się do gróźb pozbawienia życia, jakie otrzymuje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

– Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce – powiedział w rozmowie z wspierającym rząd Radiem Wnet. Co więcej – zdaniem Gwiazdy „nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły”.

Reklamy

– Jest mnóstwo ludzi, którzy w tej chwili przeżywają traumę, bo na tych filohitlerowców oddali głos i oni mają moralne prawo wystąpić z groźbami, bo zostali oszukani – powiedział autorytet PiS.

Poprzedni prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz został zamordowany, część osób uważa, że powodem morderstwa były ataki polityczne.

Andrzej Gwiazda w 2017 został laureatem Nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (przyznanej przez Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego). W uroczystej gali i wręczeniu  nagrody w Warszawie na stadionie PGE Narodowym wzięli udział prezydent Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska, córka zmarłego prezydenta. Obecni byli też m.in. szefowie MON Antoni Macierewicz oraz MSWiA Mariusz Błaszczak. Żadna z  tych osób nie skrytykowała wypowiedzi Gwiazdy.

W 2018 Gwiazda otrzymał Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego (przyznaną przez miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo”).  

Źródło: Radio Wnet / NaTemat

Poprzedni artykułMają Polaków za debili? Wicemarszałek Senatu o aferze Kuchcińskiego: Nic mnie nie szokuje, to są fakty medialne, nie czytam tych dokumentów
Następny artykułLudowcy wyśmiewają coraz bardziej żałosne próby wytłumaczenia afery partii Kaczyńskiego