Minister trollem? Wąsik zarzeka się, że to nie on publikuje poufne dane opozycji

CBA-gate.

TVN 24 ujawnił, że CBA korzysta z systemu Pegasus. To system pozwalający na włamywanie się np. do telefonów Polaków, przejmowanie kontroli nad ich kamerami czy mikrofonami. Korzystanie z Pegasusa jest w Polsce nielegalne.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Teraz dziennikarze domagają się wyjaśnień od nadzorującego CBA wiceministra Macieja Wąsika – również w sprawie anonimowych kont w mediach społecznościowych, na których publikowane są wrażliwe dane oponentów PiS. Jest to m.in. konto @10murzynków, którego administrator chwali się np. znajomością prywatnych numerów telefonów przeciwników PiS i innymi danymi.

Według części dziennikarzy konto to prowadzi sam wiceminister Wąsik. Jedną z poszlak jest fakt, że bliska PiS dziennikarka zwróciła się do niego per. Minister, w trakcie rozmowy o dymisjach w służbach. Wąsik jednak zarzeka się, że to nie on. Co więcej – twierdzi również, że nie był zatrudniony w spółce Srebrna, co ujawnił portal Oko.press.

Źródło: TVN / Oko.press / Twitter Maciej Wąsik