Ostateczne rozwiązanie?

– Polska w ostatnich 30 latach napisała historię wspaniałego sukcesu. Różne rzeczy w tym okresie nam nie wyszły, ale to, co najbardziej „położyliśmy”, to budowa systemu formacji i odtwarzania elit. Tym, co mnie najbardziej interesuje, jest ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą. (…) Zamiast cieszyć się, że w Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców. (…) My naprawdę ich bardzo potrzebujemy do roli przyszłych przywódców – biznesu, państwa, świata kultury itd. – powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wicepremier w rządzie PiS Jarosław Gowin.

To jednak nie koniec. Według wicepremiera w rządzie PiS podniesienie płacy minimalnej ma właśnie pomóc ściągającym do Polski Ukraińcom. – Dzięki podniesieniu minimalnego wynagrodzenia ustabilizujemy sytuację około miliona pracowników ukraińskich. (…) Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny, żeby nie tylko pracowali, ale płacili podatki, to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe – stwierdził w Radiu Zet Gowin.

Ekonomiści biją na alarm, że podniesienie płacy minimalnej dla Polaków oznaczać będzie falę zwolnień i bankructw małych przedsiębiorców.

Źródło: Bankier / Radio Zet

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

To ja proponuję temu nie-rządowi aby zamiast troszczyć się o Ukraińców w Polsce wyniósł się na Ukrainę i na miejscu im pomagał tak jak swego czasu „pomagał” uchodźcom z Syrii.