Konfederacja ośmieszyła PiS w debacie wyborczej w Polsat News. Gospodarczy program Kaczyńskiego to chleb po 8 złotych

Burza na debacie.

– Nawet opowiadająca zwykle bajki z mchu i paproci Lewica nie ma tak absurdalnych pomysłów, jak podniesienie płacy minimalnej w 4 lata do 4 tys. zł brutto – powiedział w trakcie debaty wyborczej w Polsat News Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PiS zapowiedziało podnoszenie płacy minimalnej do 3000 zł od 1 stycznia 2020 r. i do 4000 zł od 1 stycznia 2024 r. Kandydat Konfederacji przypomniał, że w 2017 prezydent Korei Południowej obiecał podniesienie płacy minimalnej z 6,7 wonów do 10 tys. Po dwóch latach ludzie wyszli na ulice. – Eksport spadł, a bezrobocie było najwyższe od 20 lat – zauważył Mentzen.

– Nie da się administracyjnie podnieść zarobków. Jeżeli próbuje się za szybko podnosić pensję minimalną, musi dojść do wzrostu bezrobocia i bardzo dużych wzrostów cen – powiedział ekonomista, dodając, że niebawem możemy płacić 8 złotych za chleb.

Źródło: Polsat News