Nieprawdopodobny skandal. Afera Banasia zatacza coraz szersze kręgi. Piotr Pogonowski, aktualny szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego kilka lat temu zasiadał w radzie nadzorczej pewnej spółki, której prezesem był Arkadiusz B., zatrzymany niedawno w sprawie mafii VAT w Ministerstwie Finansów. Arkadiusz B. oskarżany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzającą podatek VAT.

Arkadiusz B. był prezesem spółki o dziwnej nazwie “Agencja Monitoringu Wywłaszczeń”. W tym czasie Pogonowski był członkiem rady nadzorczej.

Reklamy

Sypie się PiSowska narracja o uczciwym państwie. Media donoszą, że szef ABW, który jak ujawniono przygotowywał opinie prawne o tym jak można uniknąć podatków, doskonale znał się i współpracował z negatywnym bohaterem afery VAT, który właśnie siedzi w areszcie. Państwo PiS okazuje się składać z ludzi o dziwnej przeszłości.

Wpuszczenie Pogonowskiego na szefa ABW, bez dokładnego sprawdzenia jego przeszłości i powiązań to stworzenie ogromnego zagrożenia dla całego państwa. ABW ma przecież nas chronić przed różnego rodzaju przestępstwami.

Pogonowski ukończył KUL, współpracował też z pisowską spółką Srebrna. Jest członkiem rady programowej PiS a na szefa ABW został mianowany przez Szydło.

źródło: Twitter / Wirtualna Polska

Poprzedni artykułPodejrzana sprawa majątku polityków PiS. Seria dziwnych zbiegów okoliczności
Następny artykułFiasko flagowego programu PiS. Jacht I love Poland powinien zmienić nazwę na “Porażka”