Skandal, kolejna inwestycja drogowa wstrzymana. Kierowcy mają dość tego, co się dzieje w Polsce.

Sypią się inwestycje drogowe za PiS. Kolejna autostrada nie zostanie dokończona, tym razem chodzi o A6. Generacja Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z polską firmą Energopol Szczecin, mimo, że odcinek był prawie gotowyy. Jako powód podano winę wykonawcy.

Ale sprawa ta ujawnia głęboki kryzys systemu budowy dróg w Polsce a rzeczywiste przyczyny opóźnień lub braku inwestycji są prawdopodobnie przed nami starannie ukrywane. Chodzi o znaczący wzrost kosztów budowy, który wynika z efektów działań i decyzji rządowych. Sama zapowiedź wzrostu płacy minimalnej oraz wprowadzenia nowych podatków, oznaczają dla przedsiębiorców potężne kłopoty. Do tego brak pracowników i niefrasobliwość rządu w ogłaszaniu ważnych decyzji gospodarczych na chwilę przed ich wprowadzeniem i tworzy się niestabilne, wrogie firmom i pracownikom środowisko działania.

Reklamy

Efekty rządów PiS są więc na polu budowy dróg są opłakane. Wiele inwestycji zostało odwołanych, wstrzymanych lub przerwanych a minister Adamczyk najwyraźniej sobie nie radzi z nadzorem nad tym wszystkim.

źródło: Twitter / TVN24