[Counter-Box id="1"]

Sypią się inwestycje drogowe za PiS. Kolejna autostrada nie zostanie dokończona, tym razem chodzi o A6. Generacja Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z polską firmą Energopol Szczecin, mimo, że odcinek był prawie gotowyy. Jako powód podano winę wykonawcy.

Ale sprawa ta ujawnia głęboki kryzys systemu budowy dróg w Polsce a rzeczywiste przyczyny opóźnień lub braku inwestycji są prawdopodobnie przed nami starannie ukrywane. Chodzi o znaczący wzrost kosztów budowy, który wynika z efektów działań i decyzji rządowych. Sama zapowiedź wzrostu płacy minimalnej oraz wprowadzenia nowych podatków, oznaczają dla przedsiębiorców potężne kłopoty. Do tego brak pracowników i niefrasobliwość rządu w ogłaszaniu ważnych decyzji gospodarczych na chwilę przed ich wprowadzeniem i tworzy się niestabilne, wrogie firmom i pracownikom środowisko działania.

Reklamy

Efekty rządów PiS są więc na polu budowy dróg są opłakane. Wiele inwestycji zostało odwołanych, wstrzymanych lub przerwanych a minister Adamczyk najwyraźniej sobie nie radzi z nadzorem nad tym wszystkim.

źródło: Twitter / TVN24

Poprzedni artykułCBA odzyska Włochy dla Kamińskiego? PiS chce żeby nowym burmistrzem dzielnicy został doradca Kuchcińskiego, organizator miesięcznic smoleńskich
Następny artykułPokazał Andrzejowi Dudzie, gdzie jest jego miejsce. “Nie szanuję postawy, którą reprezentuje głowa państwa”