Emerycie, nie otrzymasz podwyżki! “Trzeba słuchać ludu, obiecać czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania” mówił Morawiecki na taśmach

Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Przed wyborami PiS obiecywało, że każdy emeryt otrzyma minimum 70 zł podwyżki brutto. Prawdopodobnie nic z tego nie będzie.

Emeryci są grupą najbardziej pokrzywdzoną przez rząd PiS. Utrudniony dostęp do lekarzy, odwoływane operacje, drożejące leki, drożyzna w sklepach, rosnące czynsze i wiele innych podwyżek powoduje, że biednieją z dnia na dzień. A nie wszyscy mogą liczyć na pomoc rodzin. Niektórzy są zwyczajnie samotni.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W tej sytuacji każda podwyżka rent czy emerytur jest bardzo potrzebna, by zrekompensować choćby inflacje. PiS zapowiadał przed wyborami podwyżki dla emerytów. Miało to być 70 złotych brutto. Dzisiaj wiadomo, że  tych zapowiedzi nic nie będzie. Wybory minęły, głosy zostały oddane, kogo obchodzą w rządzie jacyś emeryci…

Internauci przypominają oburzające słowa Morawieckiego, nagrane w restauracji Sowa&Przyjaciele:

I komentują “Dawać emerytom? Po wyborach? Za 4 lata i tak nabiorą się na ten sam numer… Ci, którzy dożyją…”

źródło: Twitter / Gazeta Wyborcza