To dlatego ludzie odwracają się od kościoła? Były okultysta i publicysta mediów PiS atakuje Halloween w TVP.

– W Studio Polska Robert Tekieli pokazuje Lewandowskich przebranych na helloween i wrzeszczy na poważnie: „oni kpią ze śmierci!” – napisała jedna z internautek. To ważna sprawa, bo obnaża średniowieczne poglądy, które jakimś cudem promowane są w programach telewizji publicznej. I potwierdza, że telewizja publiczna powinna być zlikwidowana jak najszybciej.

Skąd ten atak na zabawy Halloween? Odpowiedź być może leży w życiorysie Roberta Tekieli. „Początkowo zafascynowany ruchem New Age (twierdzi, że posiadł m.in. takie umiejętności jak uzdrawianie, słyszenie myśli innych ludzi, prekognicja. W latach 90. nawrócił się na katolicyzm. Stało się to, jak twierdzi, dzięki jego babci, która po swojej śmierci miała interweniować u samej Matki Boskiej”. W zasadzie trudno to nawet skomentować.

Reklamy

Tekieli jest felietonistą „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Od 3 sierpnia 2007 prowadził w TVP Info program „Jarmark cudów”.  Nazywając siebie byłym okultystą, w swojej działalności zajmował się duchowymi zagrożeniami, które jego zdaniem niesie ze sobą okultyzm i New Age. Od połowy 2016 roku przez kilka miesięcy prowadził na antenie TVP Warszawa autorski program „Tekieli. Krótki przewodnik po duszy.

Tacy ludzie powodują, że Polacy coraz szybciej odwracają się od kościoła i kompromitują telewizję jako medium.

źródło: Twitter / Wikipedia