Kolejny senator nie dał się skorumpować. Mecenas Pociej wydał oświadczenie

Adwokat przecina spekulacje.

Według informacji portalu NaTemat PiS próbowało przekupić kolejnego senatora opozycji. Tym razem na celowniku był mec. Aleksander Pociej. Adwokat nie zamierza jednak dać się przekupić i wydał oświadczenie, przecinając spekulacje.

Reklamy

– Nie prowadziłem z nikim ani nie prowadzę żadnych negocjacji. Nikt nigdy z PiS nie kontaktował się ze mną, ani oficjalnie, ani nieoficjalnie w sprawie przejścia do klubu PiS. Jeżeli prawdą jest, iż tego typu oświadczenia rozpowszechnia Pan Jakubiak to jest to pomówienie. Jest ono tym bardziej dla mnie krzywdzące, iż przez całą poprzednią kadencję byłem w Senacie osobą ze strony opozycji, która najmocniej sprzeciwiała się psuciu przez PiS systemu prawa i zawłaszczaniu sądownictwa w Polsce i nigdy nie dałem najmniejszego pola do spekulacji, iż mógłbym być zainteresowany tego typu transferem – napisał senator Pociej.

Wcześniej łapówki w postaci resortu sportu nie przyjął senator Robert Dowhan, który dodatkowo oświadczył, że 12 listopada zagłosuje za prof. Tomaszem Grodzkim jako marszałkiem Senatu.

Źródło: NaTemat