Komuniści podzielili Niemcy murem berlińskim, Kaczyński zbudował w Polsce mur smoleński. Jak długo będzie stał?

„13 sierpnia 1961 roku mur berliński podzielił Niemcy na dwie części. Stał 28 lat -do 9 listopada 1989 roku. 10 kwietnia 2010 roku mur smoleński podzielił Polskę na dwie części. Jak długo będzie stał?” – pyta jedna z internautek.

Historia najwyraźniej lubi się powtarzać. Mur smoleński w zatrutych sercach i umysłach Polaków to granica, która dla wielu zapiekłych ideologią PiS ludzi jest nie do przejścia. Tymczasem w Polsce potrzeba nam porozumienia i jedności. Rząd stagnacji i problemów gospodarczych prowadzi nas wprost do podwyżek cen, wzrost emigracji oraz obniżenia zdolności obronnych Polski.

Reklamy

Władza PiS w XXI wieku jest abberacją, która powinna się jak najszybciej skończyć. Polsce potrzeba nowoczesnej edukacji, inwestycji w przedsiębiorczość i ograniczenia udziału państwa w gospodarce do minimum!

Tymczasem Kaczyński i jego ludzie zajmują się ideologią, rozpamiętywaniem krzywd z historii oraz budowaniem kolejnych pomników. Tak nie zbudujemy nowoczesnego państwa. To gorzej niż błąd, to stracone lata. I straceni bezpowrotnie emigrujący Polacy. Oni już tu nie wrócą, bo widzą, że w innych krajach jest lepiej.

źródło: Twitter