Paradne! W Polsce najszybszy spadek ludzi w kościołach, a Kaczyński mówi coś o chrześcijańskiej cywilizacji

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Odrealnienie Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielkie, że w swoich przemówieniach mówi o rzeczach, które nie istnieją albo kompletnie zaprzecza rzeczywistości. Tak było z jego niedawnymi słowami o tym, że Polska będzie podążała drogą chrześcijańskiej cywilizacji. Biorąc pod uwagę, że za czasów PiS Polacy masowo rezygnują z uczestnictwa w kościele katolickim a uczniowie z lekcji religii, słowa te są głęboko nietrafione.

W historii naszego kraju jeszcze nigdy nie było procesu tak szybkiego odchodzenia od kościoła. To skutek m.in. działań PiS w obszarze upolitycznienie religii.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kaczyński nie trafił też z chrześcijańską cywilizacją. Takiej cywilizacji jako tako nie ma – w naszych stronach mamy cywilizację zachodnią lub prawosławną – komentują przemówienie prezesa PiS internauci.

źródło: Twitter