PiS chce okraść 370 tys. Polaków? Uratować może nas tylko Senat!

Ostatnia nadzieja w Senacie.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt ustawy przewidujący zniesienie limitu składek na ZUS. Nowe przepisy mają wejść w życie od początku przyszłego roku. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł PiS Marcin Horała.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To nowy plan PiS, by uchronić się przed bankructwem, kosztem Polaków w 2020 roku. Jeżeli udałoby się znieść limit składek na ZUS PiS uderzy w 370 tys. osób. Łącznie zabierze Polakom 7,1 mld złotych!

Jednak, jak zauważył mec. Roman Giertych, pieniądze Polaków może uratować Senat, który obecnie kontrolują przedstawiciele opozycji demokratycznej.

– Zgodnie z wieloma orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego uchwalanie nowych zobowiązań podatkowych (w tym ZUS) na nowy rok musi zostać ogłoszone do 30 listopada roku poprzedzającego. Bez większości w Senacie PiS nie może tego zrobić – zauważył adwokat.

Źródło: TVN 24 / Twitter Roman Giertych