[Counter-Box id="1"]

Poseł Macierewicz w myśl prawa nie złożył ślubowania. Jego mandat jest nieważny. Jeśli tę zasadę zlekceważymy to cała konstrukcja Sejmu staje się nieważna – napisał Bartłomiej Sienkiewicz w reakcji na ujawnienie stenogramu z posiedzenia Sejmu. Wynika z niego czarno na białym, że Macierewicz nie dokończył formuły ślubowania.

Regulamin Sejmu precyzyjnie określa tę kwestię. A. Macierewicz powinien poczekać na wywołanie i następnie powiedzieć “ślubuję”. Nie zrobił tego.

Reklamy

“Tak sobie myślę, kiedy Antoni Macierewicz zostanie usunięty z Sejmu za odmowę ślubowania. Bo po odczytaniu (przez siebie zresztą) roty ślubowania powiedział tylko “Tak mi dopomóż Bóg”. Sprawdziłem w stenogramie – słowo “Ślubuję” nie padło z pewnością.” – skomentował to kolejny internauta.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułByły szef TAI TVP o Jacku Kurskim: Ma karabin maszynowy, a zamiast strzelać bije ludzi kolbą. To co robi jest strasznie prymitywne [Wideo]
Następny artykułDramat TVP. Prof. Agnieszka Popiela z Uniwersytetu Szczecińskiego wychwala Marszałka Senatu i dziękuje mu za pomoc swojej matce