Potężna wpadka rzecznika Ziobry. Poszło o pieniądze nas wszystkich

Jak Kanthak, rzecznik Zbigniewa Ziobro, powiedział w jednym z programów telewizyjnych, że PiS likwiduje fundusz niepełnosprawnych i podnosi akcyzę, aby 13 i 14 emerytury nie wypłacać z pieniędzy Polaków. Zdaje się, że mamy mocnego kandydata do ekonomicznej bzdury roku.

Jeśli mówił szczerze, to najwidoczniej nie uważał w szkole na lekcjach: rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy. Ma jedynie te, które zabierze nam wszystkich w formie podatków. Nie ma przy tym znaczenia jaki to podatek ani jak go nazwiemy. Pieniądze rządu pochodzą od nas – mieszkańców tego pięknego kraju.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Panie rzeczniku! Rząd wypłaca pieniądze na 13 i 14 emeryturę z naszych pieniędzy – zabranych nam przez ten rząd. Panu również, na każdym kroku. Czy kupuje pan butelkę wódki, czy chleb, czy płaci pan za paliwo – w cenie każdego produktu są różne podatki. Przez to paliwo kosztuje 5 złotych za litr a nie 2 złote, przez to wódka kosztuje 20 złotych za butelkę a nie 4 złote – i tak dalej. To jest ABC rynku i ekonomii.

Brak wiedzy (czy to rzeczywisty czy udawany) u rzecznika Zbigniewa Ziobro skłania jeszcze do jednej refleksji – system edukacyjny w Polsce wymaga pilnych zmian a edukacja ekonomiczna musi być wprowadzona od przedszkola.

źródło: Twitter