Przypadek czy celowe ukrywanie wartości? Czy to możliwe, że wartość mieszkania, które zadeklarowała Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, spadła w ciągu czterech lat o ponad 30%? Tak przynajmniej wynika z oświadczeń majątkowych złożonych w w 2015 i w 2019 roku przez Elżbietę Witek, marszałek Sejmu. W rzeczywistości jest to w zasadzie nierealne.

Porównanie wartości mieszkań 2015 i 2019: 

Reklamy

Wzrost cen mieszkań w Polsce ma charakter stały i dość gwałtowny. Spadek wartości mieszkania o 30% jest więc niemożliwy.

Dlaczego odpowiednie służby nie zareagowały i nie poprosiły marszałek o wyjaśnienia? Sprawa wymaga pilnego zbadania zarówno przez odpowiednie służby jak i przez opozycję. Tajemnicze zmiany wartości mieszkania budzą bowiem wątpliwości: jaki jest cel zaniżania jego wartości? Tych wątpliwości jest więcej.

W oświadczeniu majątkowym należy podać realną wartość posiadanego majątku. Elżbieta Witek deklaruje bardzo niski majątek, ale od wielu lat zasiada w Sejmie i zarabia bardzo duże jak na nasz kraj pieniądze. Co z nimi robi? Dlaczego nie odkłada, nie oszczędza? To wszystko warto bardzo dokładnie wyjaśnić, zwłaszcza, że mówimy o drugiej osobie w Polsce, osobie z potężną władza.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułSkandal w Parczewie. Pisowski burmistrz drastycznie podnosi lokalne podatki
Następny artykułNowe fakty, dotyczące osoby, która twierdzi, że wręczyła łapówkę Grodzkiemu. Agnieszka Popiela to gorąca zwolenniczka PiS