Gwiazda CBA i były poseł PiS z zarzutami. Misiewicz Kamińskiego oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy

Agent Tomek w tarapatach.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła sześć zarzutów Tomaszowi K., czyli „Agentowi Tomkowi”. Zarzucono mu m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy w kwocie 2 mln złotych.

Reklamy

Agent Tomek do niedawna był gwiazdą CBA, a później posłem PiS. To złoty chłopiec ministra Mariusza Kamińskiego, który kreował go na polskiego Jamesa Bonda.

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń wyjaśnił, że zarzuty dotyczą również przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w łącznej kwocie około 10 milionów złotych oraz oszustwa w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 milionów.

Zarzuty pupila ministra Kamińskiego wiążą się z jego działalnością w Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper, które w Olsztynie i kilku innych gminach regionu prowadziło środowiskowe domy pomocy. Stowarzyszenie prowadziła żona Agenta Tomka.

Źródło: RMF