“Zmiany w OFE zaproponowane przez PiS są bardzo cwane. Dla emeryta jest to rozwiązanie neutralne. Dla budżetu doskonałe. Dla giełdy dramatyczne” – powiedział Piotr Kuczyński, główny ekonomista Domu Inwestycyjnego Xelion, należącego do państwowego banku. Za te słowa wyrzucono go z pracy.

“Wersja, którą mi przedstawiona była taka, że właściciele Xeliona są tak niezadowoleni z tego, co powiedziałem, że musimy się rozstać” – powiedział Kuczyński komentując swoje zwolenienie.

Być może, gdyby Kuczyńskiego nie zwolniono, mało kto by zwrócił uwagę na jego komentarz. Jednak w kontekście wyrzucenia człowieka z pracy, nabiera on zupełnie nowego znaczenia. W państwie zarządzanym przez PiS najwidoczniej nie ma miejsca dla ludzi, którzy mówią prawdę i obnażają mechanizmy manipulacji układu władzy.

Reklamy

Likwidacja OFE spowoduje bowiem najprawdopodobniej duże spadki na giełdzie a to oznacza ogromne straty dla nas wszystkich. Skutki tego kryzysu uderzą ze zdwojoną siłą za dwa lata.

źródło: Twitter / Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPrawicowy ekonomista: “Potrzebuję kolejnych osób, które chcą czerpać codzienną radość z oszczędzania komuś na podatkach”
Następny artykułMorawiecki już wie, że będą potężne podwyżki cen prądu. Oto jak zmieniała się retoryka rządu w tej sprawie