Skandal! Setna rocznica kluczowej bitwy dla historii Polski a rząd PiS wycofuje się z obietnicy muzeum

Nawet muzeum nie potrafią zbudować. Rząd wycofuje się z obietnicy zbudowania w Ossowie Muzeum Bitwy Warszawskiej na stulecie zwycięstwa. Powstanie tylko skromny pawilon, ale też nie w 2020 roku.

To obraza pamięci poległych za wolność Polski żołnierzy i kompletny brak szacunku do własnej historii! PiS nie zbuduje ani muzeum Bitwy Warszawskiej ani nawet nie zdąży ze zbudowaniem skromnego pawilonu. A przecież bitwa pod Ossowem położyła tamę sowieckiej inwazji na Europę i zmieniła historię na zawszę. To wielki sukces Polski i Polaków, jedno z najwspanialszych zwycięstw.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Co więcej, na tamtym terenie działa Jacek Sasin, dzisiaj minister od spraw spółek wszelakich. Taki obrotny minister zapomniał o sprawie Ossowa, które leży kilka kilometrów od jego Wołomina? A co z Piotrem Glińskim, ministrem rzekomo od kultury i historii? Nie leży mu na sercu patriotyzm Polaków? Co się stało z Jarosławem Kaczyńskim, gdzie jego zaangażowanie w promocje postaw patriotycznych młodych Polaków.

Dla historii Polski Ossów ma ogromne znaczenie. Ale PiS może obawiać się kontekstu historycznego. To przecież tuż przed kluczowymi walkami Piłsudski złożył na ręce Witosa dymisję, to Wincenty Witos jeździł osobiście po froncie i spotykał się z żołnierzami, to przecież generał Rozwadowski poprowadził wojsko do zwycięstwa.

I Rozwadowskiego i Witosa sanacja znienawidziła… I być może tutaj leży odpowiedź na pytanie, czemu wspaniałe polskie zwycięstwo nad Rosją nie może być odpowiednio i godnie upamiętnione. A być może odpowiedzią są rosyjskie ślady, prowadzące do wierchuszki układu władzy.

źródło: Twitter / Facebook