Pełzająca likwidacja samorządów trwa. Teraz zabiorą im pieniądze na promocję turystyki!?

PiS chce zlikwidować samorządność w Polsce? Tak by przynajmniej wynikało z pomysłu Ministerstwa Sportu. Chce ono utworzyć centralny (jakże by inaczej, sanacja = centralizacja!) fundusz promocji turystyki.

Z Warszawy widać wszystko gorzej. Jednak Ministerstwo Sportu uważa, że wręcz odwrotnie. I chociaż ministerstwo ma już pod sobą Polską Organizację Turystyczną, zajmującą się m.in. promocją turystyki (przy okazji -czy ktoś widział jakieś efekty jej działania?) to idzie dużo dalej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zabierzmy pieniądze samorządom i zróbmy sobie kolejny centralny fundusz. Będziemy promować turystykę – pomyślał sobie jakiś minister czy inny urzędnik i wymyślił. Czy można mieć głupsze pomysły?

Samorząd wie dużo lepiej jak się promować. Zabieranie pieniędzy przez rząd nosi już dzisiaj cechy pełzającego zamachu stanu. Wygląda to tak, jakby PiS, nie mogąc zwyciężyć w wyborach lokalnych, chce po prostu samorządy … zagłodzić. A one nie mają wyjścia – muszą oddawać pieniądze, bo tak mówi ustawa.

My mamy jednak lepszy pomysł – stwórzmy Centralny Fundusz Głupich Pomysłów Rządu PiS. Od każdego głupiego i szkodliwego pomysłu polityków i urzędników będzie pobierana odpowiednia opłata bezpośrednio z pensji. A pieniądze z funduszu przeznaczymy na budowę pomnika głupoty. Im więcej pomysłów, tym większy będzie pomnik. W tym tempie wymyślania kolejnych projektów będzie zapewne i trzy razy wyższy od projektowanego Łuku Triumfalnego i przynajmniej 20 razy wyższy od pomnika schodów ….

źródło: Twitter