Ostra wymiana zdań: Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie z nadania Ziobry atakuje sędziów Sądu Najwyższego i dziennikarza

„Na podstawie jakiego materiału dowodowego orzekał SN? Na podstawie własnego przekonania? Dokonał założenia niepopartego żadnymi dowodami?” – Maciej Nawacki z nowej KRS pytaniami kwestionuje dzisiejszy wyrok SN – napisał jeden z dziennikarzy.

„Pan sędzia zapomina, że wypowiada się o innych sędziach. Gdyby nie znał rzeczników dyscyplinarnych, już by wszczynano wobec niego postępowanie” – odpowiedział mu Patryk Słowik, dziennikarz Gazety Prawnej.

Reklamy

Sędzia na to odpowiedział w arogancki i mało elegancki sposób: „Pan dziennikarz zapomina, że każdy wyrok może podlegać krytyce, także błędny wyrok. Może czas wrócić do krojenia arbuzów”.

To z kolei sprowokowało Roberta Gwiazdowskiego do odpowiedzi: „Ale wszystkie wyroki, czy tylko niektóre? No i jak mi się któryś nie spodoba i go skrytykuję, to mogę go zignorować? Na potrzeby sporu z urzędem skarbowym pytam.” – napisał.

Wypowiedź Macieja Nawackiego wpisuje się w pewien ton, który przyjmują ludzie kojarzeni z nadaniami PiS, gdy coś im nie wychodzi. I ten człowiek jest sędzią.

źródło: Twitter