„Przez ostatnie 4 lata PiS zaorał zieloną energię. Ciężko będzie odpracować te zaległości. Zamiast rozwoju OZE rząd wolał sprowadzać coraz więcej węgla z Rosji. Trzeba przestać gadać, a zacząć działać” – mówił Krzysztof Hetman w jednym z programów telewizyjnych.

Ludowcy przedstawili projekt, który umożliwi zbudowanie w Polsce w szybkim tempie wiele lokalnych źródeł czystej energii – zarówno prądu jak i ciepła. Plan PSL polega m.in. na stworzeniu rozproszonej sieci niedrogich elektrowni słonecznych, wiatrowych i biogazowni, które nie tylko spowodują znaczny wzrost udziału zielonej energii w ogólnym bilansie, ale również zwiększą nasze bezpieczeństwo energetyczne. Nowa zielona energia to nowe miejsca pracy – na Śląsku, na wsiach i w małych miasteczkach.

Reklamy

„Trzeba działać już, teraz. Tymczasem rząd PiS cztery lata przespał. Ludowcy chcą, by Polska stała się europejskim mocarstwem energetycznym. To my mamy eksportować prąd i na tym świetnie zarabiać. Mamy do tego wszelkie warunki. Tymczasem rząd PiS dzisiaj… kupuje energię za granicą.” – podkreślał Krzysztof Hetman.

 

Poprzedni artykułDrożyzna plus. Żywność najdroższa od 12 lat, a będzie jeszcze gorzej
Następny artykułNauczyciele oburzeni pomysłem likwidacji Karty Nauczyciela. „Chcecie zniszczyć polską szkołę” mówią do polityków