Po sędziach przyjdzie czas na dziennikarzy. Podporządkowanie mediów władzy jest nieuniknione?

Niektórzy politycy PiS najwyraźniej nie mogą się pogodzić z tym, że część dziennikarzy nadal pozostaje niezależnych i przekazuje obiektywne informacje o sytuacji w Polsce społeczeństwu. Wicepremier Gliński zapowiada więc prace nad ustawą medialną, która ma wprowadzić odpowiedzialność i kaganiec na media. Kiedy? Już za miesiąc lub dwa.

Projekt ustawy ma zakładać m.in.  wprowadzenie „samorządu” dziennikarskiego, który będzie koncesjonował dziennikarzy, oceniał i w razie potrzeby karał. Zapewne w szczególności za wypowiedzi nieprzychylne władzy…

Reklamy

„Jeśli faktycznie dojdzie do próby wprowadzenia ustawy medialnej – w której będzie chodziło o usunięcie nielubianych dziennikarzy, podobnie jak nielubianych sędziów – to świat dziennikarski czeka prosty test: kto jest dziennikarzem, a kto sługą władzy.” – napisał Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu.

Atak na wolne media może zostać przeprowadzony jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Jarosław Kaczyński zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że przegrana Dudy (a ta jest bardzo prawdopodobna) otworzy drogę do rozliczenia jego partii i odpowiedzialności za popełnione czyny.

źródło: Twitter