PiS się rozpada? Senator Biernacki złożył rezygnację z partyjnych funkcji

“Złożyłem rezygnację ze sprawowanych funkcji w strukturach Prawa i Sprawiedliwości, tj. prezesa Zarządu Okręgowego PiS, pełnomocnika struktur powiatowych PiS w powiecie bocheńskim oraz koordynatora wyborczego w okręgu 15. Rezygnację złożyłem od dnia 1 stycznia 2020 roku.” – napisał Włodzimierz Biernacki.

Biernacko to profesor, politolog, Uniwersytet Jagielloński, senator Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Komentatorzy spekulują, że odejście Biernackiego to dopiero początek. W PiS ma bowiem trwać bardzo ostry konflikt wewnętrzny, związany z przegraną w Senacie oraz oddaniem “przystawkom” od Ziobry i Gowina bardzo dużej części państwowego tortu. Wielu działaczy obwinia Kaczyńskiego o porażkę wyborczą i boi się przegranej w wyborach prezydenckich.

źródło: Twitter