Wicemarszałek Sejmu ostro o PFN: czemu nie działa w przypadku Władimira Putina?

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL, bardzo ostro skrytykował Polską Fundację Narodową. Mając 100 milionów złotych budżetu, bo tyle wydała w 2018 roku, PFN powinna zdecydowanie mocniej reagować na słowa polityków ze Wschodu o Polsce – uważa Zgorzelski.

PFN znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak ujawniono, że pieniądze przekazywane przez spółki skarbu państwa są wydawane w mało przejrzysty sposób. Ogromny budżet fundacji pochłaniały m.in. ekskluzywne podróże i noclegi w drogich hotelach Edmunda Janingera, młodego asystenta Antoniego Macierewicza czy dziwna umowa z agencją PR z USA. Czemu pieniądze nie są wydawane na dużo ważniejszą dla Polski politykę wschodnią i ochronę naszego wizerunku przed absurdalnymi oskarżeniami polityków z Rosji? Nie wiadomo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.