Już ponad cztery tysiące osób wsparło wspaniałą inicjatywę strażaków z Małopolski. Chodzi o pomoc dla Australii, poszkodowanej w gwałtownych pożarach, które szaleją od kilku dni na terenie tego kraju. Pożoga spowodowała już zniszczenie blisko dwóch tysięcy domów, śmierć 23 osób i niestety milionów zwierząt. 

Wesprzyj akcję strażaków – zbiórka trwa na portalu Pomagam.pl

Reklamy

Ogniste tornado pustoszą powierzchnię Australii w straszliwym tempie i nie ma jak na razie przed nim obrony. Według osób, które widziały na żywo to zjawisko, wygląda jak piekło na ziemi. Płomienie, podsycane wiatrem, pędzą z prędkością nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Dym i ogień widoczne są z kosmosu. 

Organizatorem zbiórki, którą wsparło już ponad cztery tysiące osób z całej Polski a co chwilę dołączają kolejne, jest Ochotnicza Straż Pożarna z gminy Brzesko w Małopolsce. Strażacy uparli się, że zbiorą pół miliona złotych na pomoc poszkodowanym. Są w 1/3 drogi, na koncie zbiórki jest już 150 tysięcy. 

Pieniądze, które zbiorą, zostaną przeznaczone na wyposażenie i sprzęt medyczny do ratowania ludzkiego życia i zwierząt w Australii. Warto pokazać wszystkim, że Polska jest solidarna z Australią!

Najbardziej poszkodowana, jak widać na poniższej mapie satelitarnej 3D, jest Nowa Południowa Walia. Żywioł szaleje też na północy a mniejsze ogniska znajdują się w wielu innych miejscach. O skali tragedii niech świadczy to, że Australia jest wielkości… całej Europy.

Kliknij tutaj i wesprzyj strażaków z Małopolski!

Satelitarna mapa pożarów 3D stworzona na podstawie danych, napływających z całego kraju i obrazu z satelity.

Poprzedni artykułGigantyczna afera! 20-30% rachunków za gaz i za węgiel idzie na finansowanie rosyjskiej armii?
Następny artykułMoralność według PiS. Wyborcy domagają się wyjaśnień i pokazują zdjęcia Sakiewicza