Wschód Polski wypada najsłabiej. Tam, gdzie wygrywa PiS, panuje bieda?

To nawet nie Polska B, tylko C. Media opublikowały informacje o tym, jak wygląda dobrobyt poszczególnych regionów pod względem Produktu Krajowego Brutto. Najgorzej wygląda ściana wschodnia. Warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie wypadają najgorzej.

Bieda, bieda, bieda – tak można powiedzieć o wynikach poszczególnych województw. Rząd obiecywał zrównoważony rozwój, czyli przynajmniej nadążanie tych województw za liderami. Jest zupełnie inaczej. Nie powstały żadne sensowne miejsca pracy w dużych ilościach, nie ma tu perspektyw rozwoju a młodzi wyjeżdżają za granicę albo do dużych ośrodków miejskich. Regiony te w dłuższej perspektywie będą pustoszeć.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dlaczego tak się dzieje? Nieudany eksperyment socjalny PiS nie tworzy dobrobytu tylko utrwala biedę. Ludzie, zamiast się rozwijać, wegetują. Firmy tu nie inwestują, bo to się zwyczajnie nie opłaca. Niskopłatne miejsca pracy nie generują rozwoju.

Rozwój Wschodniej Polski jest możliwy – ale tylko wtedy, gdy zainwestujemy w ten region w innowacje i przedsiębiorczość. Na razie to nie działa. Mimo wielu obietnic PiS. Wschód Polski stał się Polską C. Nawet nie B.

źródło: PB.pl