Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą między innymi ministrowie. Działania Zbigniewa Ziobro, których skutkiem może być stopniowe wykluczanie Polski z europejskiej wspólnoty mogą być podstawą do rozważenia pociągnięcia go do odpowiedzialności z tego tytułu – uważają prawnicy.

Potencjalne usunięcie Polski z umowy Schengen i dalsze izolowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej, wywołane przez zmiany w sądownictwie, mogą prowadzić do wniosku, że doszło lub dojdzie do naruszenia wielu przepisów, związanych m.in. z zakresem uprawnień, niedopełnieniem obowiązków, działaniem na szkodę Polaków.

Reklamy

Zbigniew Ziobro nie może więc czuć się zbyt pewnie, zwłaszcza, że w samym PiS jest dużo osób które nie pałają do niego nadmierną miłością. Co ciekawe, minister już kiedyś był bardzo blisko postawienia go przed Trybunałem Stanu. Wtedy zabrakło kilku głosów.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułFanatyk PiS zamordował człowieka. Ujawniono treść korespondencji Stefana W.
Następny artykułPosłanka PiS poleciała do stolicy Mongolii na 5 dni. Za podróż Gosiewskiej podatnicy zapłacili 28 tys. złotych