Jarosław Kaczyński przegrał Senat, teraz PiS przegrał poparcie Polaków. Podpisanie ustawy o 10 miliardach dla propagandy TVP przedłuży tylko polityczną agonię układu władzy, ale nic już nie powstrzyma tego upadku. Wszystko z powodu tego, że Kaczyński dawno już zapomniał co to znaczy polityka. Uwikłany w różnego rodzaju układy, odcięty od realnych informacji ze świata, otoczony przez grupkę wypasionych państwowymi pieniędzmi doradców, popełnia błąd za błędem.

Niektórzy publicyści próbują tłumaczyć decyzje Kaczyńskiego jakąś strategią. Tam nie ma żadnej strategii. Decyzje podejmowane są z dnia na dzień, nikt nie analizuje długoterminowych skutków obsadzania stanowisk miernotami a wola polityczna nie istnieje bez układów i układzików. Kto w danym momencie ma lepszy dostęp do Kaczyńskiego, ten przeforsuje swoje.

Reklamy

Schorowany i podstarzały Kaczyński kompletnie stracił instynkt polityczny i przestał słyszeć głosy milionów Polek i Polaków. Podpisanie ustawy uchwalonej przez PiS okazuje się być ostatnim już gwoździem do trumny tego ugrupowania. Jeśli ktokolwiek miał jakieś złudzenia co do cynizmu, obłudy, skoku na kasę i bezduszności PiS – to właśnie je stracił. A PiS stracił swój najważniejszy elektorat, ludzi starszych.

Pokazuje to każdy dzień. Struktury PiS nie wspierają kampanii Dudy, są problemy z frekwencją na jego spotkaniach, ludzie nie chcą podpisywać list poparcia. Nie pomaga już nic, żaden hejt, żadne manipulowanie. Po pięciu latach maski spadły. Duda nie ma też nic do zaoferowania Polakom, bo nie dostał instrukcji z Nowogrodzkiej. Puste słowa, nudne przemówienia. Widać na zdjęciach i filmach – brak entuzjazmu, brak zaangażowania a w oczach Dudy strach.

To koniec władzy PiS, chociaż formalnie ten proces jeszcze potrwa. Ale ich już nie ma. Stracili społeczne poparcie.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPatologia z PiS rządzi państwowymi spółkami. Prezes do podwładnej: Poznaję, że jesteś kur*** kawał suki i umiesz k***a naprawdę też tu zrobić
Następny artykułZwolennik Dudy uderzył członka Lotnej Brygady Opozycji krzycząc „zarżną was”. WIDEO