Ustawa, która ogranicza ceny i wprowadza odpowiedzialność za „zbyt drogie” sprzedawanie towarów medycznych to populizm, który powoduje, że wielu prywatnych przedsiębiorców nie importują niczego medycznego do Polski, chociaż by mogli, bo grozi im za to surowa kara i ogromne straty – oceniają komentatorzy.

W przypadku kryzysów na rynku działa prawo popytu i podaży. Im dany produkt jest bardziej poszukiwany, tym bardziej jego cena rośnie. Tak właśnie w tej chwili dzieje się z wieloma towarami medycznymi. Ich braki nie są wywołane przez „spekulantów” jak to się mówiło za komuny, ale przez brak możliwości zapłaty i wysokie kary za ceny – mówią.

Reklamy

To jest absurd. Mechanizm identyczny jak za komuny, gdy państwo walczyło ze „spekulantami” a tak naprawdę walczyło z wolnym rynkiem. Podziękujemy więc PiS i Andrzejowi Dudzie, że takie bzdury tworzą i podpisują – czyta w komentarzach.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPrzerażająca prawda! Personel szpitala w Wielkopolsce ujawnia jak naprawdę wygląda stan służby zdrowia w sprawie koronawirusa
Następny artykułNapoje energetyczne po 10 zł? Eksperci FOR miażdżą nowy podatek, który chce wprowadzić PiS.