Przedłużające się dyskusje w PiS i wprowadzanie skomplikowanych biurokratycznych procedur powodują, że wiele firm musi podjąć drastyczne środki oszczędnościowe. Jak donosi dzisiejsza Rzeczpospolita, milion pracowników w Polsce właśnie otrzymuje lub wkrótce otrzyma wypowiedzenia. W rzeczywistości zwolnionych może być znacznie więcej.

Wszystko z powodu „betonowego koła ratunkowego”, które szykuje rząd. PiS nie potrafi myśleć innymi kategoriami niż wnioski, zezwolenia i formularze i uważa, że kryzys dotknął wyłącznie kilka wybranych branż. Jest zupełnie inaczej. Kryzys sparaliżował praktycznie wszystkie polskie firmy. I do tego potrzebne są środki nadzwyczajne – czyli przede wszystkim wstrzymanie poboru ZUS, podatku dochodowego i podatku VAT. Trzeba wstrzymać też rozliczanie PIT i wiele innych urzędniczych procedur.

Reklamy

Pieniądze muszę pozostać na rynku za wszelką cenę, inaczej bezrobotnych będzie za moment 5 milionów a nie tylko „milion”.

Rząd zapomniał m.in. o osobach pracujących na umowę o dzieło i zlecenie. Zapomniał o tych, którzy pracy nie mają w ogóle. A pomoc limituje do szczególnych przypadków.

źródło: Twitter / Rzeczpospolita

Poprzedni artykułPolacy będą zapier…ać za miskę ryżu
Następny artykułGigantyczny skandal w Trujce. Zagłuszono słuchacza, który alarmował o problemach z aplikacją kwarantanna!