Coraz więcej zgonów osób starszych, także tych, którzy poddani byli kwarantannie. Epidemia wirusa zbiera swoje śmiertelne żniwo a tymczasem najbardziej poszkodowane są osoby starsze, które powinny być objęte szczególną opieką. Przez pięć ostatnich lat PiS miał okazję wprowadzić nowoczesne rozwiązania takie jak telemedycyna, monitoring zdalny i komputery dla seniorów, którzy nie mogą wychodzić z domu. Nie zrobił tego.

Dzisiaj te braki w opiece senioralnej mszczą się podwójnie. Samotne osoby starsze nie mogą liczyć na pomoc państwa, bo to o nich zapomniało. Działa tylko solidarność społeczna, w ramach której nie tylko rodziny ale i sąsiedzi potrafią pomagać sobie w trudnych chwilach.

Reklamy

Tymczasem nowoczesne państwo powinno opiekować się osobami, które pracowały całe życie, płaciły podatki a teraz są skazane na cyfrową izolację, nie mając do dyspozycji ani odpowiedniego sprzętu, ani internetu ani umiejętności. Cyfrowy świat daje też zupełnie inne możliwości kontaktu z otoczeniem i korzystania z udogodnień.

Niestety kolejni ministrowie pracy i polityki społecznej rządu PiS nie zajmowali się tymi sprawami, korzystali tylko z tego, co przygotowali poprzednicy i dzisiaj mamy smutne efekty tych zaniedbań.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułBliska PiS kancelaria chce pomóc ściganemu przez komorników korespondentowi TVP. Poszkodowany dziennikarz: Gmyz nie wykonywał wyroków latami
Następny artykułSamorządy stanęły na wysokości zadania. Rząd niestety nie