PiS atakuje Profesora za sporządzenie opinii. Grozi nawet prokuraturą

Profesor pod ostrzałem PiS

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Michał Bernaczyk w napisanej na zlecenie Biura Analiz Sejmowych ekspertyzie wywodził, że prawo nie pozwala na przekazanie przez samorządy danych wyborców Poczcie Polskiej. Poczta swoje żądania opierała na decyzji premiera Morawieckiego “wydanej z rażącym naruszeniem prawa”. Profesor napisał ekspertyzę zgodnie z wytycznymi BAS.

W sprawie opinii głos zabrała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury o fałszerstwie ekspertyzy napisanej na zlecenie Biura Analiz Sejmowych. W tym samym czasie prawnik został zaatakowany przez zwolenników PiS. – Od wczoraj otrzymuję dużo wyzwisk. Szkoda mi tych urzędników i prokuratorów, którzy będą musieli brać udział w tej farsie – mówi konstytucjonalista.

Źródło: tvn24.pl