Kłamstwa całą dobę

„Jednak Duda. Jest deklaracja wyborców Bosaka” – poinformowało w poniedziałek TVP Info. Chodziło o nowy spot „Mimo wszystko Duda”, opublikowany kilka godzin wcześniej w sieci. Jednak sami konfederaci twierdzą, że to „kłamstwo i manipulacja” i „cyniczna zagrywka władzy”.

Reklamy

Awantura dotyczy wyemitowanego w poniedziałek 6 lipca 2020 spotu „Mimo wszystko Duda”, sugerującego, że konfederaci poprą w II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudę. Jednak sami konfederaci twierdzą, że mamy do czynienia z „ordynarną ustawką”.

Wygląda na to, że rzeczywiście spot był inicjatywą środowisk bliskich PiS-u, a nie typowych wyborców Krzysztofa Bosaka. Zaś jedno z pierwszych jego udostępnień w sieci pozwoliło nam odkryć powiązania akcji z szefem gabinetu politycznego wicepremiera Piotra Glińskiego.

Spot „Mimo wszystko Duda”, którego bohaterowie jako dotychczasowi wyborcy Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) namawiają do poparcia Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów, opublikowano w poniedziałek w sieci jako „oddolną akcję patriotów”.

Po kilku godzinach zrobiła się z tego awantura, ponieważ spot został uznany przez posłów Konfederacji za „ustawkę”, zrealizowaną przez środowiska współpracujące z PiS-em, które tym razem chcą uchodzić za wyborców Krzysztofa Bosaka.

Parlamentarzyści i sympatycy Konfederacji na dowód wskazywali konkretne powiązania osób występujących w spocie z partią rządzącą. Nasz monitoring sieci pokazał więcej takich powiązań, w tym jedno szczególnie znaczące.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułPobił człowiek metalową pałką, pracował dla mafii VAT-owskiej. Łukasz P. dostał pracę w TVP Info
Następny artykułKorespondent TVP do widza: “Możesz mi wylizać rów mariański”