Kaczyński i jego “chłopcy do bicia”

Reklamy

Dziś spotka się kierownictwo PiS, by omówić planowane zmiany w rządzie. Z kolei 6 sierpnia na jednodniowym wyjazdowym posiedzeniu zbierze się klub, by podsumować kampanię prezydencką oraz nakreślić plany na przyszłość.

– W piątek zbierze się Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Głównie pewnie będziemy mówić o zmianach w rządzie – wyjaśnił Ryszard Terlecki.

Dodał, że na początku sierpnia zbierze się na wyjazdowym posiedzeniu klub PiS. – 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy, potem różne uroczystości, a wieczorem jedziemy na klub – powiedział polityk. Jak dodał, będzie to jednodniowe posiedzenie i na tę chwilę nie chce informować o lokalizacji spotkania.

Terlecki, pytany o tematy, jakie pojawią się na posiedzeniu klubu, odparł, że zostanie podsumowana kampania wyborcza oraz przedstawione plany na najbliższą przyszłość.

Rekonstrukcję rządu zapowiedział w niedzielę Jarosław Kaczyński. “Na pewno będą zmiany personalne”, przy czym zaznaczył, że “nie chodzi o premiera”. – Premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany – dodał. Wyjaśnił, że ma to być przeprowadzone w sposób taki, który “zlikwiduje stan, w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, muszą przejść przez kilka ministerstw”. – Pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, to do niczego dobrego nie prowadzi – dodał.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułKto zastąpi Adama Bodnara? Ruszyły poszukiwania nowego Rzecznika Praw Obywatelskich
Następny artykułParlament Europejski ostrzega, że odrzuci porozumienie budżetowe Rady Europejskiej. Warunkiem przestrzeganie praworządności